ZÁPISNÍK

V tomto zápisníku zachycuji některé události spojené s rozhlasem, tak jak jsem je zaznamenal na místě dění. Přináším subjektivní pohled na dané události vč. svých komentářů.  

Do letošního ročníku Den architektury, který probíhal 30.9. - 10.10.2017 se zapojil již v pátek 29. září i Český rozhlas Regina DAB Praha. Jak ho sami rozhlasáci nazvali, konal se malý den otevřených dveří.

Letošní výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy mě donutilo se zamyslet na obsahem tohoto zápisníku. Byl jsem defakto postaven před rozhodnutí, zda tento příspěvek zůstane apolitický a v tomto článku přinesu jen holá fakta nebo ponechám průchod pocitům. Po malé úvaze jsem se rozhodl přihlásit k ideálům za které Češi v roce 1968 bojovali.

O víkendu 13. a 14. května 2017 se Český rozhlas zapojil poprvé do projektu Open House (který otevírá jednotlivé budovy veřejnosti) respektive jeho budova v Karlíně tzn. Národní dům.

V pátek 21.srpna 2015 se konal již tradiční pietní akt před budou Českého rozhlasu na pražských Vinohradech k uctění památky obětem tzv. bratrské pomoci vojsk Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem, která vstoupila na území tehdejšího Československa aby zabránila tzv. kontrarevoluci a tím ukončili období tzv. Pražského jara 1968.