O mně a webu

O mně

Narodil jsem se na jaře 1981. Od školních let mě zajímala historie 20. století a rozhlas byl pro mně všednodenní záležitostí bez hlubšího významu. Vše se změnilo na sklonku léta 1996, když jsem na Českém rozhlase slyšel pořad Takoví jsme byli. Následně mě začala zajímat historie rozhlasu.

Postupně jsem se začal obracet na jednotlivé rozhlasové společnosti, tenkrát jen formu dopisu o zaslání jejích historie. Časem se začala vytvářet sbírka různých upomínkových předmětů rozhlasových stanic. Následně jsem zjistil že se mi daří zachytit proměnu rozhlasových stanic v průběhu času.

O webu

ROZHLAS jako HOBBY

Tyto webové stránky nabízejí jiný pohled na svět rozhlasu od počátku až po současnost. Nabízí můj vlastní pohled na zachycení rozhlasové současnosti, které se následně stává minulostí. Existuje známý citát, že nic není starší než včerejší noviny a u rozhlasu to platí dvojnásobně.

Historie webu

Historie mého webu sahá do jara 2010, když jsem vybudoval web s názvem Můj rozhlas. Webové stránky v průběhu let doznali postupných změn. Největší změnu prodělaly mé stránky počátkem roku 2018, kdy jsem vyhověl prosbě Českého rozhlasu abych jim přenechal doménu a název. Od března 2018 došlo k přejmenování mých webových stránek na Muzeum rozhlasu. Následně na konci března 2019 web dostal název Já a rozhlas. Současný název nese od jara 2021 s  novým vzhledem webových stránek.

Pravidla webu

  • Tyto webové stránky mají jen informační charakter, tudíž nejsou založeny na výdělečné činnosti.
  • Veškeré fotografie podléhají autorskému právu. Autorem fotografií jsem sám osobně, nebo mám souhlas autora fotografií.
  • Žádné obrazové materiály (fotky, letáčky,...) nepocházejí z internetu.