Studio 7  "JSME S VÁMI, BUDTE S NÁMI"

21.08.2018

V noci z úterý 20. na středu 21. srpna 2018 připravil Český rozhlas speciální retro studio, které mělo připomenou události pohnuté noci na 21. srpna 1968.

Toto speciální studio bylo vybudováno ve studiu S1 na pražských Vinohradech. Jan pokorný a Martin Veselovský si zvali do speciálního studia zvali různé hosty. Vysílání bylo proložené živými reportážemi z míst, ze kterých bylo vysíláno přesně před 50 lety.

Osobně jsem si myslel , že o ténto speciál nebude takový zájem hl. když se konal od 21 hodin až do dopoledne následujícího dne. Tak jsem se do budovy rozhlasu dorazil až před 21 hodinou. Bohužel jsem si musel vystát dost dlouhou frontu abych se mohl dostat do studia. Atmosféra ve studiu byla velmi báječná a celé to bylo dost zajímavé.

Z technického hlediska mě snad ze všeho nejvíce zaujalo to, že vše bylo odbavováno z dobové vysílací techniky z Magnetofonu Studer C37, které se používaly v Čs. rozhlase od roku 1965. Bylo báječné vidět, jak je pásek roztáčel na tomto magnetofonu vč. zajímavých zvuků než se pásek rozeběhl a začal se přehrávat.

Jak jsem již psal, tak program trval až do následujícího dopoledne. Jelikož jsem se chtěl účastnit i pietního aktu 21.8. před budovou rozhlasu, tak jsem krátce po půl jedenácté večer musel spěchat na vlak. Povedlo se mi sledovat video přenos na webu ve vlaku a doma jsem ještě před usnutí program nadále poslouchal.

Myslím si že se Českému rozhlasu povedlo něco báječného a budu věřit, že při podobných výročí se rozhlas pokusí zase o něco podobného, tedy spojit historii se současností z pohledu rozhlasu.